Magyar Bajnokság III. Helyezett, 2013. 2016. Magyar Bajnok, 2014. Magyar Kupa III. Helyezett, 2015. 2016.

2014. 01. 08.

PINKK Pécsi 424 - ZKK Novi Zagreb 55-73 (12-22, 14-23, 23-12, 6-16)
Komló, V: Győrffy, Tőzsér, Surányi
Pécs: Ruják 6, Sarok 7, Kováts 7, Győri 10, Tomlinson 14 Csere: Őri 2, Adamecz 2, Katona 7/3. Edző: Roberto Hernández
Zagreb: Dabovic 8, Babkina 16, Ivezic 18, Karcic 9, Ivankovic 10 Csere: Juric 4, Komplet 2, Bura 4, Semren, Dojkic 2. Edző: Vladimir Ivankovic
Nem jó előjelekkel vártuk a Közép-európai Liga következő mérkőzését, hiszen az év első mérkőzését követően tovább fogyatkozott a csapatunk. Iványi Dalma sérülés miatt nem léphetett pályára, Mincikova pedig közös megegyezéssel távozott a klubtól. Ezt kompenzálhatta volna némiképp a friss igazolás Lucila Pascua pályára lépése, azonban adminisztrációs okok miatt erre nem volt lehetőség. Ezek után már csak a tisztes helytállásban bízhattunk.
A feldobást követően két gyors Dabovic kosarat jegyezhettünk fel, de ezúttal nem lógott meg az ellenfél és olykor szellemes játékkal 8-8-nál utolértük a vendégeket az 5. percben. Azonban jöttek a szükségszerű cserék és a módosított felállás már nem muzsikált olyan jól, mint a kezdőötös. A negyed végére 10 ponttal húzott el a zágrábi csapat (12-22).
A második negyedben elvesztettük a játék fonalát és sorozatban eladott labdákat kíméletlenül váltották pontokra a horvátok. Közel 5 perces kosárcsendet tört meg Kováts Nóri, de a vesszőfutás nem változott. A 16. perc végére 20 pontra hízott a differencia (14-34). A szurkolók a bosszantó hibák ellenére kitartóan bíztatták a lányokat még 24 pontos hátrányban is és lassan a csapat is megtalálta a gyűrű felé vezető utat. A félidő végére 19 pontra zárkóztunk fel (26-45).
Sajnos rengeteg labdát eladtunk az első félidőben amivel jelentősen megkönnyítettük a zágrábiak dolgát. Bíztunk benne, hogy azért vállalható lesz a végeredmény a mérkőzés végén.
Szünet után óriási energiákat mozgósítottunk védekezésben, ez azonban 5 percig csak a távolság tartására volt elegendő (31-51). Időkérésünket követően tovább szigorítottunk a védekezésünkön, s ez végre már meglátszott az eredményjelzőn is. Lassan olvadt a különbség és kérdéses volt, hogy bírni fogjuk-e erővel. A harmadik negyed második felében 12 pontot vertünk a horvátokra és visszajöttünk a meccsbe (49-57).
A záró játékrész elején sikerült még egy lépéssel közelebb kerülni az ellenfélhez, azonban itt már érződött a holtpont a játékunkon. 51-57-nél állt meg előbb az eredményjelző, majd közel két perc alatt egy-egy kosárral jutottak előrébb a csapatok (53-59). Fogyott az erő és a vendégek vették át a kezdeményezést. Érkezett is a pécsi időkérés menetrend szerint és az utolsó tartalékok elégetésével hősiesen tartottuk 10 ponton a különbséget (55-65). Az utolsó 3 percre azonban mind fejben, mind fizikailag elfogytunk és ez végleg eldöntötte a mérkőzést. Az eladott labdákból egy perc alatt 8 pontot szereztek a vendégek. s ezzel újra jelentős lett a különbség a két együttes között (55-73).
A mérkőzés előtti körülményeket figyelembe véve elmondhatjuk, hogy tisztesen helyt álltak a PINKK lányok. A harmadik negyedben látott harcosság pedig sokat segíthet a hétvégi PEAC-Pécs elleni rangadón.