Magyar Bajnokság III. Helyezett: 2013., 2016. Magyar Bajnok: 2014. Magyar Kupa III. Helyezett: 2015., 2016.
Kiemelt támogatóink
Támogatóink
Facebook
Hírek

Történelmet írtunk

2013. 11. 13.

PINKK PÉCSI 424 - Wallonia Basket 69-63 (18-11, 22-19, 18-24, 11-9)
Pécs: Őri 2, Iványi 5/3, Ruják 11/3, Tomlinson 12, Sarok 6 csere: Sinclair 12/6, Mincikova 8, Adamecz 7, Győri 2, Katona 2, Kováts 2. Edző: Roberto Hernandez
Wallonia: Mestdagh 11/3, Carpréaux 2, Grzesinski, Trahan 16, Steinberga 24/3 csere: Allemand 2, Ballau, Mingo 8, Mayombo, Bernard, Michiels. Edző: Thibaut Petit
Az első hazai Európa Kupa mérkőzésre nagy reményekkel készültünk, a bemelegítéskor azonban Ajdukovic melegítőben ült a kispadon. A Somorja elleni győzelemben oroszlánrészt vállaló centerre így nem számíthattunk. Vajon mennyire fogjuk megérezni a hiányát?
Csapatunk nagy kedvvel vetette magát a játékba és rögtön magához ragadta a mérkőzés irányítását. Ruják kezdte meg a hazai pontgyártást a 2. percben és ezúttal nem pörgött túl a PINKK a mérkőzés elején. Az 5. perc végén még átvette a vezetést 1 ponttal a vendég együttes és utólag elmondhatjuk, hogy a mérkőzésen utoljára (6-7). Ruják triplájával fordítottunk és a negyed hátralévő részében igazi csapatmunkát mutattunk be. Tomlinson, Sinclair és Mincikova is beszállt a pontgyártásba aminek köszönhetően 18-9-re elléptünk a belgáktól, azonban a maradék 10 másodpercben Trahan parádés szólóját mindenki csak kísérte, így vendégtalálattal zárult az első negyed (18-11).
A második negyedben Adamecz is feliratkozott a pontgyűjtők közé és egy régóta várt Sinclair triplával 10 pontra növeltük előnyünket (27-17). Kicsit több kockázatot vállalva próbálkoztunk nagyobb előnyt kiépíteni, de a terv visszafelé sült el és 5 pontra felzárkózott a Wallonia (31-26). Időkéréssel rendeztük sorainkat azonban 37-28 as állásnál egy belga támadást jól védekeztünk le egész pályán úgy, hogy nem ért át 8 másodperc alatt az ellenfél, Hernández reklamálása pedig azonnal technikai hibát ért. Bár nem éreztük jogosnak az ítéletet, azonban mégis ezt a játékvezetői felfogást is hiányoljuk a magyar mérkőzéseken, hogy a reklamálást azonnal büntetik. Szerencsére a lehetőséget nem használták ki maradéktalanul a vendégek és Iványi triplájával 10 pontos PINKK vezetéssel térhettünk az öltözőbe (40-30).
A folytatásra egy mindenre elszánt belga együttes érkezett vissza, a mérkőzésen eddig csendes kispad látványos buzdítással adott jelt magáról. Tomlinson centerjátékával tartottuk a távolságot, de érezhetően körülményessé vált a támadójátékunk. Sinclair újabb triplájával 52-42-nél még őriztük az előnyünket, azonban a folytatásban már a belgák percei következtek és a negyed végére 4 pontra zárkóztak fel (58-54).
A záró negyed elején egy szerencsétlen ütközés miatt Sinclairt kellett lecserélni és félő volt, hogy ez már sok lesz a csapatnak. 58-58-nál utolérte csapatunkat a Wallonia, de ezúttal nem estünk kétségbe. Tomlinson büntetőivel és Győri kosarával újra vezettünk (62-58), amelyre egy gól jó+1-es akciót engedélyeztünk az ellenfélnek (62-61). Még hátravolt 5 perc és a végjáték az elmúlt időszakban nem nagyon ment. Sarok betöréseit csak faulttal tudták megállítani és eredményes büntetőzéssel lélegzetvételnyi előnyhöz jutottunk (66-61). A csapatunk sokat tanult az elrontott mérkőzésekből és most jól éltünk azzal a taktikai előnnyel, hogy az órát kell futtatnunk elsősorban és nem magunkat. A türelem pedig rózsát terem és ha büntetőkkel is, de megőriztük a vezetést a mérkőzés végéig. A PINKK történelmében pedig egy újabb mérföldkövet hagytunk el az első Európa Kupa győzelemmel.