Magyar Bajnokság III. Helyezett: 2013., 2016. Magyar Bajnok: 2014. Magyar Kupa III. Helyezett: 2015., 2016.
Kiemelt támogatóink
Támogatóink
Facebook
Hírek

Egy félidő is elég volt

2013. 11. 11.

PINKK PÉCSI 424 - SBK Samorin 74-69 (12-20, 20-26, 25-10, 17-13)
Pécs: Iványi 10/6, Ruják 2, Ajdukovic 16, Sinclair 3/3, Sarok 4 csere: Tomlinson 23, Mincikova 6, Adamecz, Kováts, Őri 4, Győri 1, Katona 5. Edző: Roberto Hernandez
Somorja: Skoric 12, Slamova 3/3, Sujova 17/9, Vynuchalova 12/3, Jaeschke 12 csere: Oravcova, Bozoki 11, Ivanova 2. Edző: Jan Krajnak
Jó játék? Győzelem? Álmok és remények. Az elmúlt négy hétben olyan mérkőzésképet festettünk magunknak, hogy abba az egyszeri szurkoló szíve is megszakad. Elrontott negyedek, félidők. Kulcspillanatok elvesztegetése és diadalok tálcán való nyújtása a végjátékban az ellen számára. A szurkoló azonban mindig bízik csapatában. Na majd most.
Kezdődik. Sinclair részéről érkezik az első három pécsi dobáskísérlet, amelyből az utolsó ér végre célba 2 perc játék után, ráadásul hárompontos (3-2). Csak már volt közben egy eladott labdánk. Ugye nem passzoljuk el ezt a meccset is? Sarok kosarával még tartottuk a lépést, aztán újra megálltunk. Ezúttal már nem adtunk el labdákat, azonban támadásban a gyűrű minden szegletére céloztunk, de a közepét nem sikerült megtalálni. A lepattanóharcban nem voltunk agresszívek, így ahogy teltek a percek, úgy lépett el a somorjai együttes. A 7. percben 5-13-nál kért időt Roberto Hernandez, hogy a gyűrű veszélyeztetési faktort növelje csapatunknál. Nem engedhetjük el a vendégeket tíz pont fölé… Aztán egy védelmi hiba után Vynuchalova triplájával már 11 közte (8-19). Mincikova akcióival kapaszkodunk és a negyed végére szépítünk (12-20). A dobószázalékunk 22,2%.
Hihetetlen, hogy most ugyan más szempontok alapján, de megint elengedtük az ellenfelet. Próbáljunk meg egyszerűen és okosan játszani, a helyzeteinket bedobni. Továbbra is küszködünk, nem jönnek a pontok, míg a vendégek kíméletlenül szórják a pontokat. 13 és fél perc játék után már 13 pont (16-29). Kikérjük a második időnket is, s amíg mi a gyűrű még érintetlen pontjait keressük, addig a másik oldalon potyognak a kosarak. A játék képe mint egy örvény, úgy húzza le a bizalom morzsáit a pokol bugyraiba. Highway to Hell és mélypont. 21-38. A vendégjátékosok mosolyognak, a szurkolók a lelátón a tehetetlenségtől dühösek. Nem adhatjuk fel. Két és fél perc még a félidőig, Iványi Dalma érkezik meg egy triplával a mérkőzésbe és egy Tomlinson duplával újra látótávolságban vagyunk 26-38. Ajdukovic jó játékával újabb pontot faragunk, amikor már csak 15 másodperc van hátra (32-43). Még egy vendégtámadás és lélekölő hármast kapunk a dudaszó pillanatában (32-46).
Nincs szó, csak statisztika érkezik. A félidőre már 32,5%-re tornáztuk fel a dobószázalékot. De ez így kevés lesz. Valaminek történnie kell. Aztán kijöttek a PINKK-es lányok a pályára és néhány másodperc múlva nyilvánvaló volt, hogy az öltözőben történt valami. Az első félidőben tapasztalt puhaságnak nyoma sem volt. Mintha a fojtószelep lerepült volna a gőzkazánról, úgy robbantunk bele a harmadik negyedbe. Szigorú, határozott védekezéssel és a Tomlinson-Ajdukovic kettős hatékony támadójátékával nekiveselkedtünk a hátrány ledolgozásának. Nem ízlett az új módi a vendégeknek, a 26. percre már tízen belül voltunk (46-54). Időt is kértek a vendégek, de ez vajmi keveset ért ezúttal. A pályán már az a PINKK volt, amit mindig is látni szeretnénk. Tűzbe jött a lelátó, s a negyed utolsó pillanatában Iványi triplájával már a Pécsi 424 tartott előrébb (57-56).
Kitart-e a lendület az utolsó negyedre, ez maradt a nyitott kérdés hazai oldalon. 40 másodperc játék után Őri kosarával megtoldottuk a különbséget, azonban a lehető legrosszabbkor elromlott az eredményjelző (59-56). A kényszerszünetet követően a szlovák együttes két percig még tartotta a lépést (63-62), aztán újra lendületbe jöttek a PINKK lányok. 9-0-s rohanással állva hagytuk a Somorját és 72-62-nél eldőlni látszott a mérkőzés. Három perc még nagyon sok idő. Lepattanóharcban Katona faultolt előbb, majd néhány másodperccel később Sarok veszített labdát, s a visszanyúlás utáni két büntetővel 4 pontot szereznek a vendégek. Még több mint két perc és már csak hat közte (72-66). Hernandez időt kér. Nem léphetünk megint ugyanabba a folyóba. Ezt a meccset már be kell húzni. Szerencsére tanultunk a hibáinkból, s ezúttal nem kapkodunk. Iványi duplája halványítja el a vendégek reményeit, s a végjátékban Ajdukovic lépéshibája és Sujanova triplája is belefér.
Ünnep a pályán és ünnep a lelátón. 74-69-re győztünk. S végre újra győztünk. A második félidő játéka az, amire már rég vártunk. Tomlinson és Ajdukovic megmutatta, hogy van mire alapoznunk szép reményeinket. Katona Szidónia éles helyzetben bizonyította, hogy lehet rá számítani. Majdnem 15 perc alatt igazán eredményes játékot mutatott be. Szívünk nagyot dobban, ha Iványi Dalma teljesítményét elevenítjük fel; egy lepattanó híján tripla duplát ért el.
De leginkább örömteli számunkra, hogy a csapat második félidei játéka annyira lendületes, eredményes volt, hogy erre már lehet építkezni a szerdai Európa Kupa mérkőzésre.
Mit is mondhatnánk ezek után? Folytassuk a jó játékot szerdán!