Magyar Bajnokság III. Helyezett, 2013. 2016. Magyar Bajnok, 2014. Magyar Kupa III. Helyezett, 2015. 2016.

2013. 10. 11.

Ceglédi EKK - PINKK Pécsi 424 55-75 (17-23, 17-14, 10-19, 11-19)
Cegléd, 200 néző. V: Bencur, Pozsonyi, Sallai
Cegléd: Mányoky 4, Skobel 19/6, Vilipic 17, Kobolák 5, Filipowicz D. Csere: Frieson, Gorjanácz 2, Szabó 4, Serbán 4/3, Kmézic. Edző: Arkadiusz Koniecki
Pécs: Őri 6, Mincikova 10, Ruják 2, Ajdukovic 14, Sinclair 13/3 Csere: Sarok 2, Tomlinson 7, Iványi 4/3, Kováts 3/3, Győri 7, Katona 2, Adamecz 5/3. Edző: Roberto Hernandez
Az előzetes esélylatolgatáshoz képest egy változás történt a hazaiaknál. Daliborka Vilipic játékra jelentkezett és így megkezdte szereplését a ceglédi együttesben, s rögtön a kezdőötösben kapott helyet. A 38 éves center szorgosan gyűjtötte a pontokat és Skobellel karöltve nagy szerepük volt abban, hogy a pécsi lányok csak a második félidőben tudták bebiztosítani a győzelmet. A két légiós 36 pontot szorgoskodott össze a hazaiak 55 pontjából.
Roberto Hernandez szeme minden bizonnyal már a jövő szerdai zágrábi mérkőzésre is tekintett, így valamennyi pécsi játékos pályára lépett Cegléden. Külön öröm, hogy mindenkinek sikerült feliratkoznia a pontszerzők listájára és a kulcsjátékosoknak sem kellett 18-20 percnél többet a pályán tölteniük.
Sorozatban harmadik sikerét aratta ezzel a PINKK együttese és reméljük a jó sorozat nem szakad meg szerda este sem. Szurkoljatok velünk a következő sikerért, akár itt a monitorok előtt, vagy a helyszínen.
Edzői nyilatkozatok:
Arkadiusz Koniecki: Sokkal jobban játszottunk, mint az előző fordulóban, különösen az első félidőben. Sokat számított Vilipics játéka, de sokat vesztettünk amerikai centerünk betegségével. A lányokat dicséret illeti akarásukért, küzdeni tudásukért, és ha összeszoknak, a folytatásban többre lesznek képesek.
Roberto Hernández: Az első félidőben nem voltunk kellően agresszívek. Ekkor mindössze három szerzett labdánk volt, miközben hetet eladtunk. Szünet után már jobban védekeztünk, ami már közel állt ahhoz, amit mindig látni szeretnék.