Magyar Bajnokság III. Helyezett: 2013., 2016. Magyar Bajnok: 2014. Magyar Kupa III. Helyezett: 2015., 2016.
Kiemelt támogatóink
Támogatóink
Facebook
Hírek

A Rózsahegyen is túl

2013. 10. 06.

PINKK Pécsi 424 - MBK Ruzomberok 79-61 (15-11, 20-19, 21-16, 23-15)
Komló, 600 néző. V: Papp P., Király, Balog Gy.
PÉCS: Mincikova 10/3, Ruják 5/3, Sinclair 8/6, Őri 6, Tomlinson 9. Csere: Adamecz 2, Ajdukovic 21, Sarok 2, Iványi 5/3, Győri 4, Kováts 5/3, Katona 2. Edző: Roberto Hernandez
RUZOMBEROK: Ristic 13/6, Stalvant 11/3, Baburova 2, Vesterberg 5/3, Murphy 15/3. Csere: Parker 6, Brezaniova, Kmetova 6, Cernakova 3/3. Edző: Juraj Sura
Kipontozódott: Brezaniova (33. p.), Ristic (39. p.), Őri (40. p.)
A Közép-Európai Ligában és az Európa Kupában együtt négy alkalommal mérkőzik meg egymással a PINKK és a Ruzomberok. A párharc első felvonását a pécsi együttes magabiztosan nyerte.
A találkozó elején még nem lehettünk biztosak abban, hogy a végén nagyobb arányú siker születik. A bemutatáskor a szurkolók hangja jelezte, hogy Stefanie Murphy-t még nem felejtették el a pécsiek. Az első negyed kiegyenlített küzdelmet hozott a két csapat között, a pécsi edző gondjait azonban Őri 3. személyi hibája fokozta a játékrész végén (15-11).
Őri kényszerű pihentetésével Tomlinson került pályára a második negyedben, aki védekezésben sorozatban terelte vakvágányra a rózsahegyi támadásokat. Meg is jött a közönség hangja és szurkolói dalok kíséretében 8 ponttal megugrott a PINKK (28-20). A vendégek azonban másképp képzelték el a mérkőzés folytatását és Ristic vezérletével három pontra zárkóztak fel a 18. perc végére (29-26). Sinclair hárompontosa épp időben érkezett a felzárkózási kísérlet visszaverésére (35-28). A félidő előtt Kmetova büntetőivel faragott a hátrányából a szlovák együttes, majd Mincikova eresztett el egy dobást a szomszéd városból, de labdája a gyűrű tövére érkezett. (35-30)
A mérkőzés szünetében a Baranya Megyei Kosárlabda Szövetség díjátadásán kaptak érmet a megyei II. osztály dobogós csapatai, a Bátaszék (arany), PVSK (ezüst), Komlói Bányász SK (bronz).
A második félidőben jó rajtot vettek a pécsi lányok (40-30). Hosszú hajrát indított a Ruzomberok, s néhány vitatható jelenet után a 25. percben Kováts kapta meg a 3. személyi hibáját. A megítélt két büntető értékesítésével 43-42-nél a vendégek újra meccsben voltak. Hullámzott a játék és az újabb fordulat a PINKK-et röpítette előre, Kováts triplájával már újra 8 pont volt közte (50-42) érkezett is menetrend szerint a vendégek időkérése. A negyed játéka inkább küzdelmes volt, mint látványos, de a játékrész végén Katona szép asszisztjával 10 pontos előnyre tett szert a PINKK (56-46).
A záró negyed elején a Murphy-Parker tandem próbálta életben tartani a halványuló rózsahegyi reményeket (58-50). Fáradni látszottak a vendégek és a frissebb erőkkel gazdálkodó pécsi együttes egy 13-0-as rohanással a 36. percre eldöntötte a mérkőzést (71-50). Eközben Ristic nem bírta idegekkel, hogy Mincikova kilopta a kezéből a labdát és véleményének egy igen sportszerűtlen bodicsekkel adott tanúságot. A hátralévő időben előnye biztos tudatában visszavett a tempóból a PINKK, amelyet kihasználva a 73-60-ig kapaszkodott vissza a vendég együttes. Ristic azonban ekkor újra megtalálta a pécsi színekben játszó Mincikovát és második sportszerűtlen hibáját követően távozhatott az öltőzőbe. A hátralévő két percben már csak szépíteni kellett az eredményjelzőn, s Győri záró kosarával 79-61 arányban nyert a PINKK.
Edzői nyilatkozatok:
Roberto Hernandez: Az első félidőben nem igazán találtuk a ritmust, nagyon hullámzott a teljesítményünk. A másodikban rátaláltunk a játékunkra, és ültek azok a passzaink, amiknek a végén jó dobóhelyzetet tudtunk kialakítani. Nem tudtuk harminc perc alatt megnyerni a mérkőzést, de büszke vagyok a lányokra, hogy mindenki játszott, pontot szerzett és fontosnak érezhette magát.
Juraj Sura: Nagyon rákészültünk a mérkőzésre, de nem sikerült úgy kezdenünk, mint az első két találkozón. A második félidőben sajnos nem láttam viszont azt, amit az öltözőben kértem.